Новости университета

Visegrad creative tour. Part 1

В рамках грантового проекту Visegrad Urban Creative Clusters Network відбулася перша частина креативного туру Європою, призначеного для налагодження зв’язків, здобуття досвіду та інспірації команд-переможців Хакатону креативного підприємництва, що відбувся раніше в Національному університеті водного господарства та природокористування.

Впродовж майже усього минулого тижня креативна команда із 15 чоловік відвідувала різні місця, заклади та підприємства у Любліні та Кракові (Польща), а також Кошице (Словаччина). Далі детальніше…

Першого дня команда відвідала Науково-технологічний парк у м. Люблін, де екскурсію провів директор Томаш Малєцкі. Розповів про структуру парку, провів екскурсію, проте найцікавішою стала інформація про його роботу та найуспішніші стартапи. Захоплюючим та найбільш масовим став NexBio. Суть його полягає у тому, що за допомогою невеликого ґаджета та спеціального картриджу можна визначити генетичну структуру рослин, визначити, чого їм не вистачає. Більше того, схожі речі та тести генетики можна проводити і для людей, приміром, визначати наявність чи відсутність талантів.

Далі рушили до Кракова, де в перший день мали ознайомчу зустріч із керівником Товариства Вілли Деціуша Домінікою Каспровіч, дізнались про проекти, які там реалізуються, плани та перспективи. Того ж дня відвідали Науково-технологічний парк Кракова, який вразив своїми масштабами та архітектурою. Парк орієнтовано на розвиток смартспеціалізації регіону – ІКТ та мультимедіа, електротехнології та машинобудування, креативні індустрії. Зокрема, працівники парку показали нам діяльність та обладнання мультимедійної лабораторії, що працює в основному у двох напрямах: гейм-індустрія та постпродакшн відеоматеріалів.

Наступного дня зустрілися з організаторами фестивалю вуличної їжі у Кракові Najedzeni Fest, які розповіли про ідею, концепцію, дали поради про те, якими повинні бути перші кроки у створенні аналогічних фестивалів в Україні.  Далі відвідали унікальне культурне місце у місті – Pauzain Garden. Це місце уособлює в собі майбутнє креативного суспільства, адже саме тут є кафе, де ЩОДНЯ відбуваються тематичні події, зустрічі, воркшопи на абсолютно різні тематики. Кав’ярня розташована у сучасній будівлі мультимедійної бібліотеки! Це триповерхове приміщення, де є повно аудіокниг, електронних видань, настільних ігор тощо.

Наступною зупинкою нашого креативного туру став Краківський Fablab – місце, де усі бажаючі можуть проявити свій креатив, дякуючи великій кількості обладнання, серед якої 3-D принтери, лазерний гравер, швейне обладнання тощо. У вільний від зустрічей час також відвідали унікальне місце – Tytano. Колись це була тютюнова фабрика, а зараз це сукупність креативних кафе і ресторанів, які насправді не одразу і помітиш, адже існують обмеження на реставрацію або просто зміни в зовнішньому вигляді старих будівель.

Далі креативна група переможців рушила до сусідньої Словаччини, в друге за розміром місто країни Кошице. Там відвідали факультет архітектури та дизайну Технічного Університету Кошице. Дізналися про те, що групи там поділені на частини по 4-5 чоловік, кожна з яких має свого ментора. Вдалося поспілкуватися і з двома студентками родом із України. Вони розповіли, що, окрім самого фізичного написання та розробки дипломного проекту, студенти-випускники університету шукають компанію, яка б його купила, і з цього розпочинають свою кар’єру. Цього ж дня побували в гостях на виробництві одного із менторів Хакатону креативного підприємництва Габріеля Опрендека. Зараз вони із братом розгорнули в Кошице виробництво сидру та унікального лимонаду із медом. Тут, окрім самого процесу виробництва, почули й історію становлення бізнесу і велику кількість лайфхаків.

Побувала наша креативна група також в аналогу Tytano і в Кракові – у культурному парку, розташованому на місці колишньої тютюнової фабрики Tabacka (щоправда, розмах тут дещо менший). Цікавим сюрпризом стало те, що цього дня у Кошице було відкриття Тижня української культури в Культурному парку Kasarne. Це викликало жвавий інтерес, адже, окрім самого заходу, надзвичайно цікавою виявилась і локація, адже це територія колишніх казарм, повністю відновлена, реконструйована і облаштована владою міста за допомогою ЄС.

Звісно ж, в учасників креативного туру був і вільний час для прогулянок в усіх трьох містах, але кількість його була обмежена через щільний графік креативних зустрічей. Загалом учасники кожної із команд знайшли аналоги своїх проектів, масу натхнення та емоцій.

Уже зовсім скоро, в перших днях травня відбудеться друга частина креативного туру. Якою вона буде, читайте згодом.

Другие материалы в этой категории: « Реформам по-грузински учил Давид Сакварелидзе

Национальный университет водного хозяйства и природопользования

leonПри использовании материалов ссылка на сайт обязательна.
Все права защищены законодательством Украины

Техническая поддержка
Условия использования информации
Концепция и дизайн

Наши контакты

Украина, 33028, г. Ровно, ул. Соборная, 11, НУВХП
Приёмная ректора
тел.: +38 (036) 263-30-98
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.